KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8996571

nr 899 6571

Aly Ben Salem

(1910-2001), Sverige

Blandteknik, Aly Ben Salem (1910-2001), kvinnoporträtt, signerad, 24x20

Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

5.400 kr

måndag 9 juni 2014
kl 19:58:53

Aly Ben Salem

Läs mer om Aly Ben Salem